Nowa firma - dotacje-unijne-dla-malych-firm

Dotacje unijne dla małych firm

nowa-firma.com.pl

Tytuł:  Dotacje dla małych firm od UE
Autor:  Dario66
5.7.2010, 14:48
Witam Państwa. Jestem współwłaścicielem małej firmy, która zajmuje się handel w Internecie. W połowie lutego rusza nasz pierwszy sklep internetowy z częściami samochodowymi. Wraz ze wspólnikiem marzy nam się biuro (obecnie pracujemy w domu). Zanim uzyskamy takie zyski by móc wyłożyć na biuro około 20-30 tys, złotych minie wiele czasu. Wchodzą w to rzeczy trwałe jak komputery czy meble oraz oprogramowanie. Wszyscy mówią wszędzie dużo o dotacjach UE ale na kilka pytań ciężko znaleźć mi odpowiedź, więc może ktoś z Państwa będzie wstanie mi odpowiedzieć na kilka pytań. I Ogólne 1. Czy nowo powstałe firmy (spółka cywilna) mogą starać się o dotacje ? 2. Czy taka inwestycja jak otworzenie biuro (co pozwoli nam rozwijać się i zatrudniać osoby nowe) podlega dotacją UE ? II. Dotyczące otrzymania takiej dotacji 1. Jak długo trwa, przejście przez tą całą ?gehennę biurokratyczną?? 2. Gdzie mogę rozpocząć ten proces dotacji? 3. Czy są instytucje, które pomagają (prowadzą za rączkę) w sprawie otrzymania dotacji? III. Dotyczące finansowania 1. O jaką kwotę można się starać w dotacjach dla dopiero co powstałej firmy? 2. Czy polega to na tym, że ja wykładam całą kwotę na daną inwestycje (biuro w tym przypadku) a potem mogę się ubiegać od UE o zwrot części kwoty? 3. Czy jest taka możliwość, że UE sfinansuje od razu zakup pewnych rzeczy (części lub całości)? Wiem, że jest to bardzo wiele pytań, ale może Państwo udzielą mi na nie odpowiedzi, z góry bardzo dziękuje. Z poważaniem,

Odpowiedz:

Tytuł:
Autor:
Tekst:
Wpisz poprawną odpowiedz
aby wysłać wiadomość
Co lepiej pływa: kowadło czy rekin